Bakan soylu talimatı verdi – Anlik Makale

Bakan soylu talimatı verdi


Sosyal medya hesabında da canlı yayını açıp, çıkan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gündemi yakından ilgilendiren açıklamalarda bulundu.Bakanı Süleyman Soylu gazetecilere bilgi verdi, duyuru yaptı. Bakan Soylu’nun sözlerinden öne çıkanlar ise böyle:“Ülkemizde ter-rle müc-adele konusunda duyarsızlık gösterenler bulunmakta. Ben buna sadece üz-lerek bakmaktayım.

BAKAN SOYLU’YA YENİKAPI’DA SERGİLENEN ARAÇLAR SORULDU

Bakın değerli arkadaşlar. Belediye işi bu şov işi değil. Bu söylenir ve araştırılır. Eğer böyle bir fazlalık, israf söz konusuysa bu ilgili bakanlığa söylenir. Bize herhangi bir şey söylenmedi. Bunlar kamu z-rarı olabilecek şekilde sergilenmektedir. Yani hizmetten çekilmiş durumdadırlar.

Ve eğer ki bunlar hizmete gerekli değillerse yapman gereken bir eksiltme ortaya koymaktır. Kamu z-rarına bir şey yapıyorsa, bu da bizim sorumluluğumuzdur, ona da bakar inceleme yaparız.”

(Ekrem İma-moğlu hakkındaki sözleri ne anlama gelmektedir?) O kısma gelir isek pazar sabahı cevabı vereceğim.Bakan Süleyman Soylu gazetecilere önemli sözlerini aktardı. Soylu, bir gazetecinin “İma-moğlu başka işlerle uğraşırsa pej-mürde ederiz dediniz. İstanbul’a ka-yyum mu atanacak” sorusuna, “Pazar günü açıklayacağım” cevabını vererek gözleri üzerine çevirdi.

İBB Başkanı İmamoğlu da konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “İade edeceğiz. Bir kısmını bulamadık. Baktık, bizden önce devretmişler 23 Haziran’a yakın. Olsun. Gitti ya, önemli olan o.

Bir sıradanlaşma var. ‘Ya işte, ne olacak canım, 1000 tane araç dizmiş falan filan. Ya işte şov yapıyor falan filan…’ Hani diyor ya bir tanesi, ‘Nakit para almadık.’ Bu da yeni moda! Kaynağı kim için kullanıyorsun? Bu ahbap-çavuş ilişkisi bitecek.” diye sözlerini noktalamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in