Müthiş iddia! Erdoğan 2023’te çekilecek

Müthiş iddia! Erdoğan 2023’te çekilecek

Erol Mütercimler yine zırvaladı: Erdoğan 2023’te çekilecek

Gündeme gelmek için ilginç çıkışlar yapan Erol Mütercimler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2023’te olmayacağını, çekileceğini söyledi.

Sürekli, “Kriz kapıda, savaş geliyor, iç savaş çıkacak” söylemleriyle kriz çığırtkanlığı yapan ve her seferinde sözleri havada kalan gazeteci-yazar Erol Mütercimler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023’te olmayacağını, çekileceğini söyledi.

“Tayyip Bey çekilecek”

Sosyal medyada yayınlanan bir videosunda, Mütercimler, “2023’te Tayyip Bey’in adaylığı yok. Perde arkasına öyle ya da böyle çekilecek. 2023’te yok. Bundan sonrası için kendisine ikbal ve istikbal arayan insanlar hesaplarını ona göre yapsınlar. Ömrümüz varsa 2023’te konuşuruz tekrar. Torunlarla oynamayı çok seviyor. Müsaade edin gitsin oynasın artık torunlarıyla” diye konuştu.

Video 3 Ekim’de dolaşıma sokulmasına rağmen, Mütercimler’in bu konuşmayı daha önce yaptığı sohbetin akışından anlaşılıyor. Zira, Yunan asıllı İngiliz yazar Hazma Andreas Tzortzis, İslam Araştırmalar Kulubü’nün davetlesi olarak Boğaziçi Üniversitesi’nde verdiği konferansta Atatürk ve silah arkadaşları için şeytan nitelemesinde bulunmuştu.

Mütercimler’in açıklamalarının satır başları şöyle:

“(Boğaziçi konuşmasını alkışlayanlarla ilgili) Orada alkışlayanlar da şeytanın çocukları. Bu konuşan oğlana bakıyorsun, çok aleni çok net istihbarat elemanı bu. Unutma ama, şu andaki İngiltere kralı da Yunan asıllıdır. Yunan sarayından getirdiler onu. İngilizler çok meraklı Yunanlılara. Anadolu’ya kim çıkardı Yunanlılar’? İngilizler.

Bu ülkede düşünme özgürlüğü var. Atatürk için bunları nerede söylüyor? Boğaziçi Üniversitesi’nde. Boğaziçi Üniversitesi bir süredir zıvanadan çıkmış bir üniversite. Uzun yıllardır zerre kadar saygım yok bu üniversiteye. Bir dönem üniversiteler içinde yıldızdı. Üniversite ne hale geldi? Oradaki kitle, şu adamın söylediği yalanları alkışlıyorsa yazıklar olsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir