Soruyu duyunca bir süre duraklamış

Soruyu duyunca bir süre duraklamış

Yaşadığımız kö’tü günlerden birisi de kuşkusuz 15 Temmuz ha’in dar’be girişimiydi. Ve bu dar’be girişiminden yaklaşık 10 gün sonra Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen liderler zirvesinde ilginç anlar yaşanmış yeni ortaya çıktı!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın FE’TÖ ile mücadelede önerilerini sorduğu sırada CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından konuyla alakası olmayan enteresan bir soru geldi. Ve bu soru sonrasında salon buz kesti.

ERTESİNDE ORTAYA ÇIKTI

Konuyla ilgili detayları Türkiye gazetesi yazası Süleyman Özışık köşesinde paylaştı.İşte yazıdaki ilgili kısım; Tarih 25 Temmuz 2016. Yani Fetullahçı ter-r örg-tünün kanlı dar-be girişiminden sadece ama sadece 10 gün sonrası..

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti, CHP ve MHP liderlerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde ağırlıyor. Amaç, siyasi parti liderlerinin dar-beden sonraki süreçle ilgili önerilerini de dinlemek. Dar-becilere ve dar-becileri koruyan ülkelere karşı tek ses tek yürek olmak amacı güdülüyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TEŞEKKÜRLE BAŞLAMIŞ

Liderler saat 14.00’te Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin kapısından içeri giriyor ve doğrudan Erdoğan ile görüşmeye başlıyor. Cumhurbaşkanı dar-be ile mücadele konusunda önerileri almaya başlamadan önce dönemin Başbakanı AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım’a, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye dar-beye karşı kararlı tutumları sebebiyle de teşekkür ediyor.

BİNALİ YILDIRIM SÖZE BAŞLAYAN İLK İSİM OLUYOR

Sıra önerileri almaya geldiğinde ilk söz Binali Yıldırım’a veriliyor. Dönemin Başbakanı Yıldırım dar-be ile ilgili mücadelenin özverili şekilde devam ettiğini, FE-TÖ’ye bulaşan kişilerin tespit edilip görevden uzaklaştırıldığını belirtiyor. Sonra bir tehlikeye dikkat çekiyor.

Görevden uzaklaştırılan ya da ilk etapta tutuklananlar arasında masumların da olabileceğini belirterek, bu kişilerin kendilerini savunabilecekleri ya da aklayabilecekleri bir komisyon kurulmasını öneriyor. Cumhurbaşkanı öneriye sıcak bakıyor ve OHAL İşlemleri Komisyonunun kurulmasına karar veriliyor.

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU’NDAN ORTAMI BUZ KESTİREN SORU

Sayın Yıldırım önerilerini sunduktan sonra sıra Kemal Kılıçdaroğlu’na geliyor. Cumhurbaşkanı CHP liderine “Dar-becilerle mücadele konusunda önerileriniz ve tavsiyeleriniz nelerdir?” diye sormakta.

CHP lideri, dar-be girişimi ile ilgili ya da FE-TÖ ile ilgili tek kelime söyleme gereği duymadan kendisini çok rahatsız eden bir konuyu dile getiriyor.

“Kadıköy’de 4 tane İmam Hatip Lisesi varken, neden 5’incisini açma gereği duyuyorsunuz?” sorusunu yöneltiyor.

ORTAM ADETE Ş0K!

Liderler şok olmuş vaziyette CHP liderinin yüzüne bakakalıyor!

Cumhurbaşkanı bir yanlış anlama olduğunu düşünerek soruyu anlamadığını söylüyor. Kılıçdaroğlu, “Kadıköy’de 4 tane İmam Hatip Lisesi varken, neden 5’incisini açma gereği duyuyorsunuz?” diye tekrar soruyor.

Kısa bir sessizlikten sonra Cumhurbaşkanı gayet sakin bir şekilde “Dar-be girişimi sonrası dar-becilerle mücadele konusunda bizlere bir tavsiyeniz olacak mı?” diye tekrar soruyor.

CHP lideri, demokrasiden ve hukuktan bahsederek dar-beye karışanların adil yargılanması gerektiğini söylüyor. Cumhurbaşkanı dar-becilerin yakalandığını ve hukukun ellerine teslim edildiğini aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir