Süleymanci yurtlarına kurban kesim yasağı – Anlik Makale

Süleymanci yurtlarına kurban kesim yasağı


Süleymanci yurtlarına kurban kesim yasağı!

Valilik emri ile Antalya ve ilçelerindeki Süleymancı yurtlarının kurban kesimi ve deri toplaması yasaklandı.

Antalya’daki Süleymancı yurtlarında yıllardır kurban kesilmesine ve deri toplanmasına izin verilirken bu yıl İçişleri Bakanlığı genelgesi ve Valilik emriyle son dakikada yasak getirildi.

Özel kesimhanelere gittiler

Yasak kararının son gün alınması da dikkat çekilen bir başka detay oldu… Tüm hazırlıklarını tamamlamış olan Süleymancı yurtlarına yasak kararının arife günü tebliğ edilmesi ve kesim yaptırılmayarak deri bağışlarının toplatılmaması bütün çalışmalara darbe vurdu.

Kararın tebliğ edilmesi üzerine Süleymancılar yurt yerine ilk kez bu yıl özel kesimhanelerde kurbanlıklarını kesmeye başladı. 

Alanya’da 18 Süleymancı yurdu

Öte yandan Yeni Alanya’da yayınlanan habere göre, Alanya Emniyet Müdürlüğü ve Alanya Jandarma Komutanlığı da Alanya Şehir merkezi ve civarı mahallelerde bulunan 18 Süleymancı yurduna bağlı kurban kesim noktalarında satış ve kesim yapılmasının yasaklandığını tebliğ etti.

Polis ve jandarma denetleyecek

Alanya Emniyet müdürlüğü ve Alanya jandarma Komutanlığı görevlilerinin bayramdan bir hafta önce polis ve jandarma bölgesindeki toplam 18 Süleymancı yurduna bağlı kesim ve satış noktalarında Kurban Bayramı boyunca ve sonrasında satış ve kesim yapılamayacağını ayrıca deri toplama yetkileri olmadığı için deri bağışı da alınamayacağını bildirdi.

Polis ve jandarmanın bayram boyunca bahsettiği konu yurtlara bağlı satış ve kesim noktalarında faaliyet olup olmadığına yönelik denetim yapacağı da gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in